Makijaż, który wyszczupla twarz…Jak schudnąć na twarzy? Makijaż może częściowo załatwić tę sprawę. Trzeba tylko wiedzieć, jak go zrobić, aby wizualny efekt wysmuklenia buzi był rzeczywiście zadowalający. Oto kilka ważnych wskazówek w tym temacie…

Dzięki odpowiedniemu dobraniu i właściwej technice nakładania kosmetyków kolorowych, można szybko i skutecznie „odchudzić” twarz. Gra barwą, światłem i cieniem pięknie koryguje kształt i modeluje twarz tak, by maksymalnie zbliżyć ją do ideału, czyli owalu. Potrzebne będą: podkład, puder, rozświetlacz i róż.

Zaczynamy od podkładu

Do makijażu twarzy, który ma modelować kształt buzi, potrzebujemy dwóch podkładów. Jeden powinien być w kolorze karnacji lub nawet jaśniejszy, drugi natomiast odrobinę ciemniejszy od naturalnego koloru skóry. Ogólna zasada jest taka, że podkład jaśniejszy uwydatnia, ciemniejszy ukrywa. Tym pierwszym zatem najpierw pokrywamy całą twarz i szyję, ten drugi natomiast nakładamy potem już tylko na miejsca wymagające wyszczuplenia (powiedzmy na boki czoła czy żuchwę). W ten sposób można modelować nie tylko całą twarz (dążąc do owalu), ale również poszczególne jej elementy. Jeżeli na przykład mamy zbyt długi nos, skracamy go optycznie, nakładając na sam czubek ciemniejszy podkład.

Następnie puder brązujący

Bronzer to kosmetyk niezbędny przy wyszczuplającym makijażu twarzy i najważniejsze „narzędzie” modelowania. Aby ułatwić sobie prawidłowe nałożenie go na twarz, dobrze jest „zrobić dziubek” (jak do zdjęcia typu selfie) i aplikować puder skośnymi (NIE poziomymi) ruchami (od środka ku górze w stronę uszu) pod kości policzkowe, a konkretnie w miejscu, gdzie policzki się załamują. Dodatkowo, jeżeli chce się wydłużyć twarz, puder brązujący można zastosować po obu stronach czoła i żuchwy.

Potem delikatne rozświetlenie

Dla subtelnego optycznego wyszczuplenia twarzy można ewentualnie także pokusić się o punktowe jej rozświetlenie. Preparat rozjaśniający aplikuje się wówczas w różnych miejscach, zależnie od indywidualnych mankamentów i atutów twarzy. U niektórych dobry efekt da nałożenie rozświetlacza na przykład na skroniach, u innych na czubku nosa. Wszystko zależy od kształtu twarzy danej osoby.

I na sam koniec róż

To już przysłowiowa wisienka na torcie, która idealnie dopełnia całości. Róż nakładamy bardzo miękkim pędzlem nad i na kości policzkowe twarzy. Uwydatnione w ten sposób sprawią, że twarz będzie się wydawała smuklejsza.

Dowiedz się więcej na temat makijażu wyszczuplającego twarz na:

http://www.superkoszyk.pl/kosmetyki/kosmetyki-do-makijazu/makijaz-twarzy.htmlKomentarze są niedostępne.

-->