Jak kupić złoto?Chcesz zainwestować w złoto i zacząć na tym kiedyś zarabiać… lub po prostu ulokować bezpiecznie swoje oszczędności w sztabkach i złotych monetach na tak zwaną czarną godzinę? Zrób pierwszy krok – kup złoto inwestycyjne.
Jak kupić złoto?

  • Znajdź sprawdzonego, wiarygodnego dostawcę. Jeśli nie będzie to jedynie dystrybutor czy inny pośrednik, ale także producent złota lokacyjnego z długimi tradycjami na rynku kruszców, będziesz mieć pewność, że dobrze wybrałeś. W naszym kraju producentem złota inwestycyjnego jest Mennica Polska, która jako jedyna posiada własną rafinerię.
  • Zastanów się ile chcesz / możesz wydać i w jakiej formie wolisz nabyć złoto. Kupując złoto fizyczne (w twojej sytuacji niedoświadczonego inwestora w zasadzie tylko takie wchodzi w grę), masz do wyboru sztabki złota o różnej gramaturze oraz złote monety bulionowe. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, wybieraj zawsze sztabki i monety dobrze rozpoznawalne na całym świecie. Takie łatwiej potem sprzedać. W przypadku sztabek złota, będą to między innymi produkty ze znakiem Umicore, Heraeus czy w/w Mennicy Polskiej. Jeśli chodzi o monety, warto skupić się na tych najbardziej popularnych, jak: Krugerrand, Merentibus, Wiedeńscy Filharmonicy, Liść Klonowy, Orzeł Bielik…
  • Przed zakupami, sprawdź aktualny kurs złota i prześledź dane historyczne - może uda się dostrzec jakąś istotną tendencję. Pamiętaj! Cena złota w Polsce zależy od ceny tego kruszcu na świecie oraz kursu dolara amerykańskiego względem złotówki.
  • Jeśli masz jakiekolwiek obawy związane z kupnem złota i myślisz o ewentualnych problemach z jego późniejszą sprzedażą, kup złoto inwestycyjne z gwarancją odkupu. Będziesz spać spokojniej.
  • Mając w planach większe zakupy, zastanów się nad tym, gdzie będziesz trzymać swoje sztabki czy monety. Czasami – dla bezpieczeństwa - warto skorzystać z usługi przechowywania złota. Oferuje takową między innymi Mennica Polska, która swoim klientom proponuje przechowywanie zakupionego od niej złota w skarbcu menniczym.
  • Gdy już zrobisz pierwszy krok w kierunku wejścia na rynek złota, interesuj się na bieżąco tym, co prognozują analitycy. Zwróć uwagę, jak zmiany kursu złota komentują finansiści, „jak zachowuje się” złoto w kontekście aktualnych wydarzeń społeczno – polityczno – gospodarczych itp. Taka wiedza na pewno pomoże ci w przyszłości lepiej zarządzać swoimi rezerwami złota.


Komentarze są niedostępne.

-->